Wspólne podróże

Disneyland Paryż

park rozrywki

 .

Myszka Miki, a może Barbie

Kiedyś do USA jeździło się zobaczyć 3 rzeczy: Niagarę, Manhattan i Disneyland. Gdy w 1955 roku rozpoczęto budowę pierwszego parku Disneya, w którym gości miały witać myszka Miki, Pies Pluto, Kaczor Donald, wówczas zapewne liczono na sukces. czy jednak zdawano sobie sprawę, że budują legendę? Że park stanie sie symbolem Ameryki Północnej.


Teraz już nie trzeba jeździć do Ameryki, Parki są wszędzie. Disneyland, przestaje być symbolem USA a staje się symbolem pop kultury, wraz ze swymi postaciami Mickey Mouse, Donald Duck i Pluto. Czasem, aż się dziwię, ze nie ma jeszcze parku z lalką Barbie. .

Disneyland Paris

W otwartym 12 kwietnia 1992 roku pod Paryżem - Euro Disney Resort. Ogromnym nakładem kosztów i fantazją projektantów doprowadzono do tego by odwiedzający znaleźli się w jak najbardziej przekształconej rzeczywistości. Wszystko po to by widz na chwilę mógł znaleźć się w kreskówce i spotkać np. Misia Puchatka (Winie the Pooh). I ludzie czują się szczęśliwi wychodząc stamtąd. Na naszej wycieczce do Paryża nie było dzieci. Wątpiłem czy ci co wybrali się do parku gdzie króluje Miki wybrali dobra rozrywkę dla siebie - oni nie mieli tych wątpliwości.


Kompleks prrku rozrywki Disneyland położony jest na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Valee - 30 km na wschód od Paryża


Parki Disneya buduje się nawet w Azji. Azjatycki park a Honk Kongu odwiedza rocznie 5 mln gości. Czy to dużo?.. "Nie udało nam się osiągnąć takiej liczby gości jakiej się spodziewaliśmy" - przyznaje Glendy Chu, rzeczniczka Disneyland'u. Park jest krytykowany za mały rozmiar (120 h!), i brak takich atrakcji jakie oferują siostrzane parki w USA, Paryżu i Tokio. Park jest spółką rząd Hongu Kongu (57 proc.) i Disney (43 proc.)